Clubhouse Android Sürümü Yayında !

Clubhouse Android Sürümü Yayında !

Clubhouse Android Sürümü Yayında !

Clubhouse Nedir ?

Clubhouse uygulaması, 2020’de Alpha Exploration Co. yazılım şirketi tarafından geliştirilmiş, sesli sohbet odaları aracılığıyla etkileşim imkanı sunan bir sosyal ağ platformudur.

Facebook ve Instagram’dan farklı olarak video ve fotoğraf paylaşımı yapılmayan Clubhouse uygulamasında, kullanıcılar ilgilerini çeken konularda sohbet odalarına dahil olup sesli etkileşim yoluyla tartışmalara katılabiliyor.

Bekleme listesine girmeden uygulamaya üye olmak için, uygulamayı kullanan bir kullanıcıdan davetiye almak şart.

Popülerliği günden güne artan uygulama, 21 Ocak 2021’de bir milyar dolar piyasa değerine ulaştı.

Clubhouse Nasıl Kullanılır?

Clubhouse uygulaması sohbet odaları üzerinden kullanıcılarına sesli etkileşim imkanı tanıyor.

Konu başlığına göre kurulan sohbet odalarında kullanıcılar, sohbet yöneticisinden izin aldıkları taktirde sohbete dahil olabiliyor, ya da sadece dinleyici olarak da sohbete katılabiliyor.

Clubhouse uygulamasında, Twitter, Facebook ve Instagram’dan farklı olarak yazılı mesajlaşma, görüntülü konuşma, gönderi ya da fotoğraf paylaşımı yapılmıyor.

Clubhouse’a Nasıl Üye Olunur?

Kullanıcı adı seçilip SMS yoluyla hesap doğrulaması yapıldıktan sonra Clubhouse, hesabınızı bekleme listesine alıyor.

Halihazırda uygulamaya üye olan bir kullanıcının davetiye göndermesi durumunda bekleme listesine girmeden üyelik işleminiz tamamlanıyor.

Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra ilginizi çeken farklı konu başlıklarındaki sohbet odalarına dinleyici ya da sesli etkileşim yoluyla konuşmacı olarak dahil olabilirsiniz.

Clubhouse Android Sürümü yayında

Clubhouse nihayet bu ay Android’e taşındı. Sınırlı bir kapalı beta sürümüyle piyasaya sürülmesine rağmen, uygulama kullanılabilirliğini hızla genişletiyor. Hizmete erişmek için yine de bir davete ihtiyacınız olacak olsa da, dünyanın neresinde yaşıyor olursanız olun sonunda telefonunuzdan Clubhouse’a göz atabilirsiniz.

Clubhouse, kullanıcıların bir yıldan fazla bir süredir kapalı beta sürümüne davet için haykırdığı anın sıcak minimalist uygulamasıdır. Cazibesi, hizmetin çekebildiği ünlüler kadrosunun gerçek zamanlı sesli sohbetlerini dinleyebilmesidir. (Bu tür şeylerle ilgileniyorsanız, kendiniz de sesli bir sohbete oda sahipliği yapabilirsiniz.) Clubhouse o kadar çok dikkat çekti ki, büyük firmalarda bu pastada payını aramaya çıktı. Reddit, Twitter, Facebook, Spotify ve Telegram’ın hazır veya yapım aşamasında olan rakip hizmetleri var.

Write a comment