Instagram Reels Nasıl Kullanılır?

Instagram Reels Nasıl Kullanılır?

Instagram Reels Nasıl Kullanılır?

Instagram’ın hızla büyüyen TikTok uygulamasına eşdeğer olarak çıkarttığı Reels, TikTok’la aynı özellikleri barındırıyor. Kullanıcıların 15 saniyelik videolar çekmesi amacıyla geliştirilen program, kullanıcıların videolara müzik ekleyebilmesine, videoları durdurup tekrar başlatabilmesine olanak sağlıyor. Tıpkı TikTok gibi video hızını değiştirebilme ve zamanlayıcı seçenekleri de sunan uygulamada özel efektler de var.https://www.youtube.com/embed/UH7WG7rcsko?feature=oembed

Instagram Reels kullanıcılara, Instagram’ın geniş kütüphanesinden müzik seçme, başka bir videonun müziğini alabilme ve kendi kayıtlarını ekleyebilme seçenekleri sunuyor. TikTok’a oldukça benzeyen Instagram Reels, kullanıcılarına zaman paneli üzerinden videoyu istedikleri gibi düzenleyebilme olanağı sağlıyor. Ayrıca oluşturulan videolar direkt mesaj olarak, hikaye olarak ya da Reels ile gelecek olan profilde Reels videoları bölümünde paylaşılabiliyor.

Reels’in Sosyal Medyada Geleceği

Gün geçtikçe daha fazla kullanılmaya başlayan video konseptleri, uygulamaların da bu doğrultuda yenilikler yapmasına kapı açıyor. Instagram Reels’in sosyal medyada ki geleceği için 2013 yılında Instagram hikayelerinin çıkışıyla gözlemleyebildiğimiz sürece çok benzer bir süreç bekleniyor. En başta takipçilere özel olarak kullanılmaya başlayan Reels, zamanla herkese açık gönderiler olmaya başlayacak. Yeni özelliğin popülerliği arttıkça kullanıcıların Reels videolarını paylaşabileceği alanlar da artacak. Örneğin; kullanıcılar Reels videolarını profillerinde öne çıkanlar olarak ekleyebilecek.

Reels Özelliğinin Markalara Önemi

Sürekli değişim halinde olan sosyal medya platformlarında kendine bir yer edinmek isteyen her markanın yapması gereken şey strateji belirlemektir. Instagram Reels özelliği ile birlikte değişecek olan algoritmaya uyum sağlamak markanızı bir adım öne çıkaracaktır. Markalara kendilerini tanıtabileceği yepyeni bir kapı aralayan Instagram Reels, kullanıcıların çoğu tarafından tercih edilen video içeriklere yeni bir bakış açısı kazandıracak.   Zamanla keşfet bölümünde kendine bir yer edineceğini öngördüğümüz Instagram Reels özelliği, kategorilere göre de aranabilecek. Hedef kitlenize göre video içerikleri oluşturabileceğiniz Reels’i öğrenmek ve kullanmak sosyal medyadaki kimliğimiz için önemli bir araç olabilir. Çünkü Instagram’ın ürün direktörü Robby Stein’e göre, hesapların %50’sinden fazlası her ay keşfet özelliğini kullanıyor.

Write a comment